Kniha návštěv

špica

Datum: 25.10.2015 | Vložil: Josef Záhora

Zdravím, už hodinu slintám nad Vaším webíkem. Nádhera. Jen dotaz, proč jste zvolil pro stavbu dřevo ? Přemýšlím nad hliníkem a nějaké plasty ? Díky Pepek

Re: špica

Datum: 08.11.2015 | Vložil: Milan Hřiba

Dřevo je v domácích podmínkách lépe obrobitelné a smontovatelné a určitě i cenově dostupnější.

Re: Re: špica

Datum: 25.11.2015 | Vložil: Pepek

Trochu se bojím následného ošetření, aby to za 3 roky nehnilo :(

Re: Re: Re: špica

Datum: 08.03.2016 | Vložil: Milan Daniel

Nejlépe tomu zabráníte oplášťováním hliníkovým plechem, je to poměrně jednoduchá procedura. nemusíte z toho mít obavy.

Nápad!

Datum: 06.11.2014 | Vložil: Zbyněk

Dobrý den, jeden 'konkurenční' minikaravan mi učaroval https://www.quadmania.cz/detail-clanku/minikaravan-13409.html (a v diskuzi pod článkem jsem objevil i odkaz sem k vám :-) ) I napadlo mne následující:
Koupím přívěs nákladní, nejlépe pak plato bez bočnic a čel (např. MARO MS 05) s otypovanou nápravou, žehličkou, svářečem (ten je u mne největší problém, protože průkaz fakt nevlastním) a TP! a na něj postavím boudičku svého (internetem samozřejmě značně inspirovaného) typu. Co myslíte, mohlo by mi to na úřadě projít? Jsme dva, oba už věku (vyššího) středního, po několika operacích pohybového aparátu, takže do stanu už to není, ale do prachových peřin hotelů se ještě rozhodně nechystáme :-) Karavan potřebujeme primárně na přespání, minikuchyňka je příjemný bonus, vozit si s sebou koupelnu se záchodem považujeme za vrchol rozežranosti :-D (velkokarvanistů s dětmi se má poznámka samozřejmě netýká :-) ), takže ložná plocha 200+ x 135+ cm by pro nás bylo asi to pravé ořechové, pevnou střechu nad hlavou (tím jsem vyloučil v zimě nevytopitelné klapfixy a jim podobné) a co víc si přát?
Je můj nápad ulítlý moc nebo jenom trochu? :-)
Předem dík za názor.
z.
nebzyk@tiscali.cz

Re: Nápad!

Datum: 13.01.2015 | Vložil: Milan Daniel

Dobrý den, omlouvám se za zpožděnou odpověď. Podle mého názoru by s realizací podle vašich představ neměl být problém, podstatné je stanovisko místně příslušného odboru dopravy. Doporučuji tam zajít a zeptat se, zda povolí stavbu jednotlivého silničního vozidla dle vaší specifikace. Budou chtít oficiální žádost a nejméně nákres, ale podrobnosti vám řeknou sami. Hodně štěstí a dejte vědět, jak jste dopadl!

Re: Re: Nápad!

Datum: 07.08.2015 | Vložil: Stanislav

Jen pro upřesnění. Odbor dopravy už po vás nemůže vyžadovat předložení svářečského průkazu. To bylo za komunistů. Povinnost předložit sv. průkaz nikde v zákoně nenajdete.

Přes zimu chci stavět :-)

Datum: 24.08.2013 | Vložil: Luboš

Zdravím Vás a gratuluji k parádní práci,kterou jste předvedl.Mám karavan,ale velký a více méně na stálém místě v jednom kempu a začíná mne to nudit-chytám nějaké toulavé boty a rád bych cestoval,a místo abych kupoval něco menšího zamiloval jsem se do tohoto Vašeho "minikaravanu".
Rád bych Vás,pokud to nebude problém a na obtíž,požádal o vzdálenou technickou podporu při stavbě-zejména podvozku a případné rady ke stavbě.
Děkuji a přeji Vám mnoho radosti a užitku s tímto bydlíkem.

Re: Přes zimu chci stavět :-)

Datum: 25.08.2013 | Vložil: Milan Daniel

Dobrý den, Luboši. Samozřejmě vám rád radou pomohu, zavolejte nebo napište na kontaktní e-mail.

pro naše MINI

Datum: 19.02.2013 | Vložil: Karel Mleziva České BUDĚJOVICE

Dobrý den,
již asi měsíc co probíráme v našem klubu dovolenou s karavanama do Anglie a Skotska a jelikož jsem šťastným majitelem starého Mini Coopera, řekl jsem si, pojedeme naším miníkem. No jo, ono se to lehce řekne, ale co za zapřáhnu. Tak hurá na strýčka Googla a hle retrominikaravany. Původ jsem našel v Americe až v roce 1947 a hurá jsou dostupný i výkresy tak do toho, ale po dalším klikání jsem našel i Váš odkaz. Úplná bomba, přesně tak jsem to taky naplánoval a po dlouhém bádání jsem jen překližku nahradil materiálem Stadur, používá se i na karavany a jen čekám na vyjádření ohledně ohybů. Náprava, čuba a svářeč to bylo to nejlehčí. Kličky mi poradil kamarád ze starý Škody 1203 na zadních dveřích a okna to ještě bude chvilku trvat než něco vykoumám. Teď jen úřad .Ale abych nepsal jen o tom co bude Váš výtvor je bomba, jste KLASICKÝ ČESKÝ ŠIKULA a já mám radost, že stále i v této době máte ZLATÝ ČESKÝ RUČIČKY a nepropadl jste pohodlí. Až bude náš výtvor pohromadě tak Vám pošlu fotky. S pozdravem nadšenej MINIobdivovatel Karel Mleziva

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek