Vozík za kolo

Protože chodím se svým malým jezevčíkem každý den na procházky do blízkého lesa, mám elektrokolo a jsem stále starší a línější, pokukoval jsem po nějakém kočáru, ve kterém bych ho mohl převézt tam, kde bych ho jinak musel vést na vodítku. Klasický dvoukolák pro psy jsem vyloučil zejména proto, že na úzkých lesních cestách má velmi omezenou průchodnost. Z jednostopých vozíků mne zaujaly

a) čínský jednostopý vozík s pevně uchyceným kolem koupený od fy AZ-impex z Karlových Varů za cca 2.000, - (nyní není v nabídce , ale na aukru je za 1.800, - )

b) americký vozík BOB - IBEX s odpruženým kolem, na Heurece s nejnižší cenou 15.618, - Kč

Konstatoval jsem, že a) i b) je správně, koupil jsem čínský vozík, na inzerát tlumič na dětské kolo (300, - Kč), od vozíku uřízl pevnou zadní vidlici a z trubičky (40, - Kč, na šroťáku neměli) + odřezků jacklů 15x15 mm si svařil kyvnou vidlici a navařil uchycení na tlumič. Vše jsem přestříkal Alkytonem takže úpravu na první pohled nikdo nepozná.

Více ve FOTOGALERII

Jízdní vlastnosti jsou o tři třídy lepší, zatímco s originálem jsem si připadal jako když za mnou drnčí traktor s plečkou, nyní vozík téměř necítím. Náš Ben Da, pro něhož jsem udělal do vozíku lehký koš z pletiva, si na něj zvyká, občas zaštěká, ale většinou se nechá 10 cm nad zemí v klidu pohupovat. Najeli jsme zatím cca 30 km, jel jsem i čtyřicítkou, stabilita bez problémů.

Pokud by měl někdo o tuto úpravu zájem a dodá mi vozík a tlumič (ideální rozteč mezi šrouby 150 mm, ale lze upravit i na větší), můžeme se domluvit. Cena úpravy cca 3.000, - Kč.