Karavany na vozík

16.02.2019 16:44

Často zmiňovanou alternativou zájemců o stavbu karavanu je možnost postavit jej na hotovou platformu, nejčastěji plató. O tom, že existuje ještě výhodnější možnost, která dovoluje univerzálnější využití obyčejného přívěsného vozíku, svědčí existence malé firmy, která se stavbou karavanových nástaveb na přívěsné vozíky zabývá v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.

Její majitel Miroslav Boháč staví nástavby na přání zákazníků stylem co kus, to originál. To samozřejmě může každý z nás. Je však třeba si uvědomit, že ke stavbě je třeba mít k dispozici i komponenty, jejichž cena není zrovna malá - okna, dveře, lišty, kování a podobně. To všechno se sice sehnat dá, ale stojí to čas a - peníze. Svěřit výrobu nástavby člověku, který má know-how v malíku, se tak jeví praktičtější.

Karavanovou nástavbu je nutno k vozíku upevnit jako náklad, nemůže být tedy jeho pevnou součástí. Kromě této drobné komplikace to však skýtá spíše výhody - nástavbu použijete, sejmete a máte tak k dispozici víceúčelové zařízení. Velkou výhodou je, že nemusíte absolvovat byrokratické kolečko, abyste takovýto "karavan" dostali "na papíry".

www.stránky firmy Miroslava Boháče najdete zde: https://karavanydovoziku.cz/